Image default
Duvar

Adliyecilere Birer Alkış :)

Bu olaylara boşuna alkış istenmediğine siz de hak vereceksiniz! 🙂

– Ölü şüpheliye tebligat çıkaran zabıt kâtibi arkadaşıma ve bu tebligatı muhtarın beyanına istinaden mezarlıkta mezarını görüp teyit ederek tebligata şerh düşen postacıya alkış istiyorum.

– Tutuklu dosyasını çöpün üzerine bırakıp temizlikçi tarafından çöp zannedilip götürülen daha sonra fellik fellik çöpte dosya arayan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Savcının odada olduğu sırada içeri girip dosyayı alıp savcının üzerine kapıyı kilitleyen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Kalemindeki masasına oturan Hâkime “kalk buradan burası benim yerim” diyen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Başsavcının odasını sehven arayarak çay isteyen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Dosya içerisinde delgeç ve zımba unutan, daha sonra bunu Yargıtay’a gönderen daha sonra Yargıtay tarafından aynen iade edilen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Resmi nikâhı olmayıp imam nikâhlı birlikte yaşadığı eşinden boşanmak ve nafaka almak için Mahkemeye gelen kadına ” boşol boşol boşol” diyerek gönderen Hâkime alkış istiyorum.

– Otopsi bittikten sonra düzenlenen “defin ruhsatının” teslim alan kısmına ölenin adını yazan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Hakkında açılan disiplin soruşturmasına savunma yazarken” işlerin çokluğundan dolayı” yazmak isterken harf hatası yapıp “İşlerin bokluğundan dolayı” yazan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Otopsi tutanağı başlığı açmak isterken hızlı yazma kurbanı olarak “Orospi Tutanağı” yazan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Eşe karşı yaralama suçundan sorguya katılan karı-kocayı gören ve sinirlenerek erkeğe “karını neden dövüyorsun, utanmıyor musun” diyerek bağıran ve karşılığında erkeğin ağlayarak “karım beni dövüyor Hâkim bey” cevabı karşısında şok olan Hâkim beye alkış istiyorum.

– Taksirle yaralama suçunu “Taksitle yaralama” olarak yazan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Dinsel törenle nikâh yazacağına “Cinsel törenle nikâh” olarak yazan zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Fiili livata suçunu “Çivili civata” olarak yazan ve bu suçun artık bu isimle anılmasına sebep olan zabıt katibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Fuhuş soruşturmasında sorgu yapan Hâkime “Efendim şekeriiiim” diyerek ortalığın yıkılmasına sebep olan topik arkadaşa alkış istiyorum,

– Cinsel saldırı suçundan sorgu yapan ve kâtibine nerede kalmıştık diye soran karşılığında da “Pantolonumu indirdi” cevabı alan Hâkime alkış istiyorum.

– Yetkisizlik kararını Kartal CBS’ye yazan, gerekçeye Kadıköy CBS yazan ve suç yerini Kars olarak gösteren savcıya alkış istiyorum.

– Karşılıksız çek iddianamesi yazıp üst kısmını karşılıksız çek olarak düzenleyen olay kısmını da cinsel saldırı olarak düzenleyen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Savcının odasına ifade vermek için geldim diyen, savcının “Müşteki misin?” sorusuna “hayır berberim” cevabı veren vatandaşıma alkış istiyorum.

– Kalemi arayıp “Başmüfettiş …” diyen müfettişe “ben de mülkiye müfettişiyim” diye cevap verip sürgün yiyen zabıt kâtibi arkadaşıma alkış istiyorum.

– Daha önce sayısız hırsızlık yapan ve ifade sırasında avukattan daha çok bilgiye sahip olan ve savcıya tek söz ettirmeden ifadesini yazdıran şüpheliye alkış istiyorum,

– Ahırında 150 kilo esrar yakalatan, yazın toplayıp kışın içtiğini iddia eden 65 yaşındaki vatandaşıma “kapatırım seni ahıra kışa kadar bitireceksin” diyen Hâkime alkış istiyorum.

Ersoy YÜCE, Üsküdar C. Savcısı

İlginizi Çekebilir

Bu içeriğimiz ile ilgili düşünceniz?