Asgari Geçim İndirimi 2019 Zammı

2019 yılında milyonlarca asgari ücretlinin alacağı maaş belli oldu. Asgari ücret 2 bin 20 lira olarak belirlendi. Asgari ücretin açıklanmasının ardından Asgari Geçim İndirimi yani AGİ’nin ne kadar olacağı da merak konusu olmuştu. 2019’da AGİ’ye ne kadar zam geleceği de ortaya çıktı. İşte 2019’da AGİ’ye gelecek zamlar…

‘AGİ’ye 2019 yılında ne kadar zam geldi?’ sorusu da yanıt buldu. AGİ’den sigortalı olan tüm çalışanlar faydalanıyor. Ödenecek Asgari Geçim İndirimi (AGİ) tutarı medeni hal ve çocuk sayısına göre de değişiyor. 

İŞTE AGİ ZAMLARI…

Çalışanların maaşına ek olarak ödenen Asgari Geçim İndirimi (AGİ) tutarı işverenlerin de ödeyeceği stopajdan düşüyor. İşte 2019 yılında bekar ve çalışanların, evli ve eşi çalışmayanların, evli ve çocuklu çalışanların alacağı AGİ… 

EVLİ, EŞİ ÇALIŞAN VE 1 ÇOCUKLU

2-Evli ve eşi çalışan bir çocuklu kişi yeni asgari ücrete göre ne kadar AGİ (Asgari Geçim İndirimi) alacak? Yapılan hesaplamalara göre evli ve eşi çalışan bir çocuklu kişi 2019 yılında 220.63 TL AGİ alacak.

EVLİ, EŞİ ÇALIŞAN VE 1 ÇOCUKLU

Evli ve eşi çalışan bir çocuklu kişi yeni asgari ücrete göre ne kadar AGİ (Asgari Geçim İndirimi) alacak? Yapılan hesaplamalara göre evli ve eşi çalışan bir çocuklu kişi 2019 yılında 220.63 TL AGİ alacak.

EVLİ, EŞİ ÇALIŞAN VE 3 ÇOCUKLU

Peki evli ve eşi çalışan üç çocuklu kişi yeni asgari ücrete göre ne kadar AGİ (Asgari Geçim İndirimi) alacak? Açıklanan son asgari ücret rakamı sonrası hesaplamalara göre evli ve eşi çalışan üç çocuklu bir kişi 2019 yılında 287.98 TL AGİ alacak.

EVLİ, EŞİ ÇALIŞAN VE 4 ÇOCUKLU

Evli ve eşi çalışan dört çocuklu kişi yeni asgari ücrete göre ne kadar AGİ (Asgari Geçim İndirimi) alacak? Açıklanan son asgari ücret rakamı sonrası hesaplamalara göre evli ve eşi çalışan dört çocuklu bir kişi 2019 yılında 306.96 TL AGİ alacak.

EVLİ, EŞİ ÇALIŞAN VE 5 ÇOCUKLU

Evli ve eşi çalışan beş çocuklu kişi yeni asgari ücrete göre ne kadar AGİ (Asgari Geçim İndirimi) alacak? Açıklanan son asgari ücret rakamı sonrası hesaplamalara göre evli ve eşi çalışan beş çocuklu bir kişi 2019 yılında 326.15 TL AGİ alacak.

BEKARLAR NE KADAR ALACAK?

Yeni yılda bekarlar için AGİ 191.85 TL olacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir