Bu Dünyadan Göçüp Gitmeden Yaşanması Gereken 8 Değişik Seyahat Deneyimi

Bu Dünyadan göçüp gitmeden yaşamanız gerektiğine inandığımız 8 değişik seyahat deneyimi

1 – Elephant Nature Park’ta, Bebek Bir Filin Sizi Kucaklamasını Sağlayın!

Elephant Nature Park, Kuzey Tayland’da (Chaing Mai kenti) bulunan ve aslında filleri kurtarma ve rehabilitasyon amacını taşıyan, ancak içinde fillerin yanında köpeklere, kedilere, mandalara ve diğer bir çok hayvana da ev sahipliği yapan bir merkezdir. Tayland’a giderseniz mutlaka bu merkeze uğrayın.

Filler, Tayland’da kutsal olarak kabul edilmemekte ve bu merkezde genellikle şiddetli ve üzücü bir terbiye işlemine tabi tutulmakta. Ancak yine de Chaing Mai kenti, filler için bu merkezi bir sığınak olarak sunmuştur. Fillere binmek yasak, ancak filleri yıkıyabilir ve doğal ortamlarında onlarla doğal etkileşime geçebilirsiniz. Bu merkezdeki en büyük deneyiminiz fillere yem vermek ve bebek fillerle oynamak olsun. Şansınız varsa bebek fillerden birinin sizi kucaklaması deneyimini de yaşarsınız.

2 – Filipinler’de Bot ile Ada Keşfine Çıkın!

Filipinler, irili ufaklı 7.107 adet ada ve adacıktan oluşur, e tabi ki hepsini yürüyerek gezinmek imkansız. Ancak Filipinlerle tur hizmeti veren şirketlerle temasa geçtiğinizde, tekne ve botlarla adalara yapılacak  eşsiz bir seyahat imkanı bulabilirsiniz. Tao Philippines denen tur şirketi, 5 gün boyunca adaları keşfetmenize ve eşsiz bir seyahat imkanı sağlamanıza vesile olabilir. (Şirketin web sitesi: http://www.taophilippines.com/)

3 – Ik Kil Cenote’de (Ik Kil Cenote, Chichén Itzá – Meksika) Yüzün!

Böyle bir cennetten bir köşe olan yerde yüzmek, herhalde ölmeden önce yapılması gereken şeylerden başında gelir. Meksika’daki Chichén Itzá yakınlarında konumlanan Ik Kil Cenote, cennetten bir köşe. Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için birebir. Size bu cennet köşesinde çekilmiş bir videoyu da sunalım, izleyin, hak vereceksiniz.

4 – Heaven’s Trail (Cennet Yolu)’de Yürüyün!

İrlanda’da her iki yılda bir 10-18 Haziran tarihleri arasında yıldızlar inanılmaz bir şekilde bir araya geliyor.

Yukarıda gördüğünüz yol Cennet Yolu olarak nitelendirilmekte. Yıldızların bir araya geldiği dönemlerde bu yolda yürümek eşsiz bir deneyim sağlıyor. Bu deneyimi yaşamak için her defasında binlerce turist, İrlanda’ya koşuyor.

5 – Avustralya’daki Kutsal Kaya’ya Tırmanın!

Avustralya’da bulunan ve dünyadaki en büyük taşı olduğu kabul edilen Ayers Kayası (Uluru) dünyanın en kutsal yerlerinden biri.

Güneşin konumuna göre gün içerisinde renk değiştiren Ayers Rock, şafak vakti turuncu, gün içerisinde paslı kahverengi, gün batımında ise inanılmaz güzellikte bir kızıl renge bürünüyor.

Çölün ortasında yanan bir kor gibi görünen kaya, 1870 yılının başlarında Ernest Giles ve William C. Rose isimli iki kaşif tarafından keşfedilinceye kadar, hiçbir Avrupalı tarafından görülmemişti. Daha sonraları Güney Avustralya Bölgesi başbakanı olan Sir Henry Ayers adına ithafen bu kutsal kayaya Ayers Rock dendi. (Kaynak: yoldaolmak.com)

Uluru’nun tepesine çıkan dik tırmanma patikası bulunmakta. Bu kutsal kayaya tırmanmak ayrı bir deneyim yaşatmakta. Kendinize ve vücudunuza güveniyorsun, buyrun burası sizi bekliyor.

6 – Aşk Tünelinde Yürüyün!

Demiryolu mu, doğa harikası mı?

Ukrayna’da Kiev yakınlarında bir demiryolu hattı… Aslına bakarsanız bu muhteşem manzarada trenler günde üç kez sunta fabrikasına kereste taşıyor. Ancak son yıllarda özellikle de baharda yerli turistlerin uğrak yeri olmuş. Ağaçların gölgesinde yol boyunca kapalı kemer şeklini oluşturan manzara ‘acaba gerçek mi?’ sorusunu düşürüyor akıllara. Masallarda anlatılanların içinde yaşamak için eğer imkânınız varsa biraz acele etmelisiniz.(Kaynak: emlaktasondakika.com)

7 – Mavi çukurda serinleyin!

Tertemiz, masmavi, berrak sular… Fiji’nin hemen batısında, Vanuatu’nun Espiritu Santo Adası’nda mavi çukur ya da gizli hazineler adası olarak da adlandırılan bölge serinletici bir yüzme havuzu işlevi görüyor. Tropik yağmur ormanlarıyla çevrili, beyaz kumlu plajlar, mağaralar ve mavi delikleri olan bu mavi çukurda şnorkelle (dalış borusu) gezi yapabilirsiniz.

8 – Eğri ormanlarda ağaçların her zaman dik büyümediğini öğrenin!

Ağaçlar her zaman dik büyür diye düşünüyorsanız yanıldığınızı söyleyebiliriz. Zira Polonya’daki bazı ağaçlar 90 derecelik açıyla bükülmüş gibi. Ağaçlar, 1930’lu yıllarda dikilmiş ve ne insan ne de bir makine faktörüyle eğrilmediği incelemeler sonucunda belirlenmiş. 400 çam ağacından oluşan koruyu görmek istiyorsanız rotanızı Batı Pomeranya’ya çevirmelisiniz. Kim bilir, belki bizim yerimize, banklarda oturum çekirdek de çıtlatabilirsiniz..

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Yorumda Bulunun!

Yeni Üyelik Kaydı
İsim - Soyisim (gerekli)
Short Description
Long Description
Cinsiyet (gerekli)
Doğum Tarihi (gerekli)
Şehir
Meslek (gerekli)
Okunan/Bitirilen Hukuk Fakültesi (gerekli)
Hakkında

Üye hakkında, kısa, biyografik bilgi

Şifreyi Sıfırla