DuvarGündem

Daha Neler Göreceğiz? Hakim, Davacı Vekilinin Etek Boyuna Taktı. İnanamayacaksınız!

İstanbul Anadolu İş Mahkemesi’nde süren bir davanın duruşmasında, Duruşma Hakimi, Davacı Vekili’nin eteğinin diz üstünden yaklaşık 15 cm yukarıda olduğunu ve bu hali ile avukatlık mevzuatına ve etik kurallarına aykırı olduğu tespitinde bulunarak durumun Baro Başkanlığı’ndan sorulmasını karara bağladı.

Açılan bir işe iade davasının bilirkişi raporuna karşı beyanların alınacağı duruşmasında, Mahkeme Hakimi, Davacı Vekilinin diz üstü eteğinin diz üstünden yaklaşık 15 cm yukarıda olduğunu ve bu hali ile avukatlık mevzuatına ve etik kurallarına aykırı olduğu tespitinde bulundu. Tespitini duruşma tutanağına geçiren Mahkeme Hakimi, durumun Avukatlık mevzuatına ve etik kurallarına aykırı olup olmadığı konusunda dinleyici sıralarında bulunan avukatlara sordu. Davalı vekilinin bu yaklaşımın özgürlük alanına müdahale niteliğinde olduğu yönündeki görüşünü dikkate almayan Mahkeme Hakimi, Yazı işleri Müdürünü duruşma salonuna çağırdı ve durumu İstanbul Barosu Başkanlığına soracağını, bunun için de Davacı Vekilinin eteğinin ve bacağının cep telefonu ile fotoğraflandırılmasını istedi.

İnanılması güç ancak maalesef bu aktardıklarımız gerçek. Artık daha göreceğimizi tahmin edemiyoruz.

Olaya ilişkin duruşma zaptı:

Recommend0 recommendationsPublished in Duvar, Gündem
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ücretsiz olan sitemizin gelişimi için reklam gelirleri, takdir edeceğiniz üzere önem arz etmektedir. Bu nedenle reklam engelleyici programınızı kapatmanızı rica edeceğiz.