Cumartesi, Ağu 24, 2019
Image default
Duvar

Hırsızlık Suçlarından Toplamda 35 yıl Ceza Alan Hükümlünün Polislerden İsteği

Kayseri’de yaşayan Yunus Garip, 70’e yakın hırsızlık olayına karıştı. Daha çok kamyon ve otobüs çalan ve birçok kez yakalanan Garip, birçok dosyasının birleştirildiği mahkemede ‘hırsızlık’ suçundan 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir süredir cezaevinde yatan Garip, kendisini yakalayan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde görevli polislere mektup gönderdi.

“”Abi ‘5-6 ay yatar, çıkarsın’ diyordun, 35 yıl yatar cezam var. Beni tanıyan herkesin ellerinden öperim. Senden ricam bana annem de para göndermiyor. Benim de aklıma sen geldin. Senden bunu bana yapmanı bekliyorum, bu malzemenin öncelikle sıfır olması lazım. Yoksa cezaevine almıyorlar. Ağabey şimdiden Allah senden ve diğer ağabeylerden razı olsun. Bana bunları gönderirsen sevinirim; XXXL beden eşofman takımı, 43-44 numara terlik, 59 beden takım elbise, 43-44 numara bot, üç hilalli ve ay yıldızlı tespih, 44 numara normal ve spor ayakkabı. Başka da bir şey istemiyorum. Bu mektup eline geçer geçmez cevap yazarsan sevinirim. Bir de para lazım. İhtiyaçlarımı alamıyorum. Şöyle 350-400 TL olursa tamam. Bütün ihtiyaçlarımı alırım. Bir daha da ihtiyacım kalmaz. Ağabey beni bütün tanıyanlara selam söyle. Sizden cevap bekliyorum. Sizi seven kardeşiniz Yunus, namıdiğer otobüsçü Yunus.”

Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Yunus G.’nin yardım talebini geri çevirmedi. Aralarında para toplayan polisler, mektupta yer alan ihtiyaçları alıp Yunus G.’ye teslim edilmek üzere cezaevi yönetimine verdi.

Kaynak

Kategoriden Diğer İçerikler

Herkese Hukuk Fakültesi

ankahukuk

Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Başkanından İnciler: Kadın avukat tutun, zira fazla para istemez ve eziktirler.

ankahukuk

Kanun Tasarısı, Hükme Esas Alındı.

ankahukuk

Themis Kebap

ankahukuk

Ortaya Karışık Tutanak

ankahukuk

Hukuk Fakültesinin Kantininden Mezun Olmak

ankahukuk

Bu içeriğimiz ile ilgili düşünceniz?