Duvar

İki Ceza Bir Hukuk Hakiminin İnanılmaz Performans Sergilediği Boşanma Davası Duruşması

Milyon liralık bütçelerine rağmen, tvlerde boy gösteren tv dizilerindeki hukuk düzenimize ilişkin garip hatalar bir yandan gülümsetiyor bir yandan da saç baş yolduruyor.

Türk televizyonlarında milyon liralık bütçelere sahip Türk dizilerinde senaryoları gereği işlenen hukuki olay , durumlara ve gelişimlere  ilişkin yapılan fahiş hatalar pes dedirtecek cinsten. 

Son örneğini, Star Tv’de yayınlanan “Kara Sevda” isimli tv dizisinde gördüğümüz, duruşma işleyişinin konu edinildiği sahnedeki fahiş, bir o kadar da komik hata, hukukçular arasında artık espri konusu oldu. İşte Facebookta, Hukukçular Perspektifi adlı grupta yapılan  bazı yorumlar:

– Savcısız boşanma mı olur! Derhal istinaf.

– Dizinin hukuk danışmanı fakülte terk sanırım 🙂

– Nedense “Hey Tanrım, Bana üç tane, Üç te yetmez beş tane , Beş te yetmez yedi tane, Ver ver ver ver,  Ver Allah’ım ver ” geldi 

– Biz bi tane hakim bulup durusma yapamiyoruz. Hey gidi.

– Birinden biri kesin boşar garantili iş.

– Hepsi tutuklandıysa demek

– Çok uzun yıllardır anlayamadığım bir durum bu tv şirketleri büyük paralar harcıyor bir dizi için yargı ile kısımlar neden halen yanlış

– Daha sağlam boşanmış işte bir hakimin nesi var iki hakimin kanun hükmünde kararnamesi var.

Ocak ayında yayınlanan bir başka tv dizinde de (Anne isimli tv dizisi) dizideki baş karakterin annesi (dizide aynı zamanda İstanbul’un en saygın avukatlarından biridir) nin yazdığı  dilekçedeki dilekçe başlığı ve içeriği hukukçuları çileden çıkarmıştı. İstanbul’un en saygın avukatlarından biri olan dizideki baş karakterin annesinin yazdığı “Evlatlık İlişkisinin Kaldırılması İstemli” dilekçe,  hiç olmayan Aile Mahkemesi Başsavcılığına (!!!!)  verilmek üzere kaleme alınmıştı. Dilekçede “Evlatlık alırken davacı esaslı araştırma yapmadı, davacı zamanaşımından verdikleri (!) kararın dışına çıkarak, evlatlığın artık reşit olma durumundan ( !! ) ve yaş kanununa (!!!!!!????)  göre aldığı reşit durumundan ” gibi toparlamakta ve ifade etmekte zorlandığımız ve  anlamadığımız gerekçeler sıralanmıştı. 

BONUS

Siz hiç iki hakimli bir duruşma gördünüz mü? Buyrun o halde 🙂

Recommend0 recommendationsPublished in Duvar
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Ücretsiz olan sitemizin gelişimi için reklam gelirleri, takdir edeceğiniz üzere önem arz etmektedir. Bu nedenle reklam engelleyici programınızı kapatmanızı rica edeceğiz.