in ,

Samimi İzlenimler: Robert Farber’in Fotoğrafları

Farber’in çalışmasının tematik sınırları yok; O, bir anda güzel sanatlar fotoğrafçısı olurken , bir anda da moda fotoğrafçısı ve ticari bir fotoğrafçı olabiliyor.

Farber’in çalışmasının tematik sınırları yok; O, bir anda güzel sanatlar fotoğrafçısı olurken , bir anda da moda fotoğrafçısı ve ticari bir fotoğrafçı olabiliyor.

O andaki ruh halinde bir duygu yaratmaya, oradaki şeyleri takdir etmeye çalışıyorum – insanlar her gün yürüyorlar ve bunu görmüyorlar.
– Robert Farber

Robert Farber, benzersiz izlenimci tarzı ve ressam görüntüleri ile dünya çapında tanınan tanınmış bir fotoğraf sanatçısı.  Farber’in çalışmasının tematik sınırları yok; O, bir anda güzel sanatlar fotoğrafçısı olurken , bir anda da  moda fotoğrafçısı ve ticari bir fotoğrafçı olabiliyor.  Farber, bu farklı kariyerlerinde birçok önemli taraftar topladı.
Robert Farber, “Portofino”, Alüminyum Fotoğrafı

Farber, ulusal beğeni toplayan kadın formunun çarpıcı çıplak çalışmalarını yaratmak için kesin fotoğraf stilini kullanıyor. Gölgeler ve ışık oyunları sayesinde fotoğraflar klasikten esrarengizliğe kadar değişiyor; Genellikle vücudun eğriliğini vurgulamakta.

Robert Farber, “Gövde”, Alüminyum Fotoğrafı

 

Robert Farber, “Montana’yı Görmek”, Kağıtta Fotoğraf

Robert Farber, konuyu hassasiyetle yakalar ve izleyiciye yakalanan anın samimi bir perspektifini sunar.  Yakaladığı kareler, sık sık bir filmden durağan parçalar olarak görünür; izlenimci [neredeyse noktalı] doku görüntülerin dramına katkıda bulunur; Sıklıkla “farber-esque” olarak adlandırılan farklı bir tiyatralite yaratır

Robert Farber, “Rüyada”, Alüminyum Fotoğrafı

Robert Farber’ın geniş kariyeri, çok sayıda sergi, on fotoğraf kitabı ve büyümeye ve gelişmeye devam eden etkileyici bir portföy üretti. Farber’in eserleri görünüşte sıradanlıktan nefis olana kadar yaşamın birçok yönünü yakaladı. (Kaynak)

SANATÇININ ESERLERİNDEN BAZILARI

WHITE NUDE – 152cm x 102cm

POOL HALL – 76cm x 102cm

BY THE POOL – 102cm x 152cm

İçeriğimize Oyunuz?

Yorumlar

İçeriğimiz ile ilgili düşüncenizi lütfen aktarınız!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments