Cumartesi, Haziran 15, 2024

Seri Katiller ve Anormal Kişisel Bozukluklarının Yansıması İnanılmaz İfadeleri

- Advertisement -

Anormal kişisel bozuklukları ifadelerine de yansımış seri katiller ve yakalandıktan sonra verdikleri ifadeleri

1. John Christie

John Reginald Halliday Christie

“Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır” 

Tam adı John Reginald Halliday Christie olan seri katil, İngiltere’de 1940 – 1950 yılları arasında karısı Ethel ve 13 aylık bir bebek de dahil 8 kişiyi öldürmüştü. Genelde kurbanlarını önce bayıltıyor, ardından boğuyordu. Polis tarafından yakalandı ve mahkemeye çıkarılarak idam cezasına çarptırıldı.

2. David Smith

David Smith

“İnsanlar kurtçuklara benzer. Küçük, kör ve değersiz” 

Öldürmeye, kendisinden boşanmak isteyen ilk eşi Janice Hartman ile başlayan John David Smith, ardından ikinci eşini de öldürdü. 1974’te aniden ortadan kaybolan ilk eşini öldürdüğü kesinleşti ancak 1991’de kaybolan ikinci eşiyle ilgili hiçbir delil bulunamadı. Smith, ilk eşini öldürdükten tam 26 yıl sonra yargılanabildi.

3. Ted Bundy

Ted Bundy

“Yaşayan bedenindeki soluğu hissediyorsun. Onların gözlerine bakıyorsun. Yaşam ya da ölümlerine karar veriyorsun. Bu pozisyondaki varlık tanrıdır” 

Ted Bundy, seri katillerin öncülü kabul edilen, ‘Dünyanın en zeki şeytan ruhlu katili’ olarak anılan, 1974 – 1978 yılları arasında ABD’de 30’dan fazla cinayet işlemiş seri katil ve tecavüzcü. Bir sosyopat olduğu düşünülen Bundy, işlediği vahşi cinayetlere rağmen eğitimli, yakışıklı ve kibar bir genç adam olarak tanımlanır. Kurbanlarını genelde sopayla döverek, bazen de boğarak öldürmüştür. Kurbanlarının çoğuna tecavüz ettiğine ve ayrıca, öldürdükten sonra da tecavüz edip bedenlerini kestiğine inanılmaktadır. ‘Seri katil’ tabiri ilk defa onun için kullanılmıştı.

4. Edmund Kemper

Edmund Kemper

“Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğümde bir tarafım onunla flört etmeyi, diğer tarafım ise kazığa geçirilmiş kafasının nasıl duracağını düşünür” 

1970’li yıllarda California’ya korku salan Edmund Kemper, öldürmeye 15 yaşındayken babaannesi ve büyükbabasıyla başladı. Kemper, ‘Sadece büyükannemi vurmanın nasıl hissettireceğini merak ettim’ demiş ve 6 yıl akıl hastanesine konulmuştu. Çıkınca otostopçu kızları katletmeye başladı. 6 otostopçu kızı katletmiş, sonunda da asıl hedefi olduğu düşünülen annesini ve onun bir arkadaşını vahşice katletmişti. Kemper, savunmasında tüyler ürperten şu sözleri sözlemişti; “Sokakta yürüyen güzel bir kız gördüğünde ne düşünürsün?Bir tarafım onunla flört etmeyi, onunla iyi vakit geçirmeyi,diğer tarafım ise kazığa geçirilmiş kafasının nasıl duracağını düşünür.”

5. David Berkowitz

David Berkowitz

“Bana kadın düşmanı değilim, ben bir canavarım. Onları incitmek istemedim, sadece öldürmek istedim”

Temmuz 1976 – Mart 1977 tarihleri arasında New York’a dehşet salan ABD’li seri katil. 6 kişiyi öldürüp, 7 kişiyi yaraladı. Polis departmanına yazdığı mektupları Mr. Monster olarak imzalayan, kurbanlarını 44 kalibre tabanca öldürdüğü için Mr. 44 olarak da anılan, soğuk kanlı bir psikopat. Mahkeme, akıl sağlığının yerinde olduğuna hükmettiği Berkowitz’i 365 yıl hapse mahkum etti. Berkowitz, nasıl bir canavar olduğunu şu sözlerle itiraf etmişti; “Bana kadın düşmanı olarak hitap etmeniz beni derinden yaralıyor. Değilim, ben bir canavarım. Ben Sam’in oğluyum. Ben küçük yaramaz bir çocuğum…. Onları incitmek istemedim. Onları sadece öldürmek istedim.”

6. Albert Fish

Albert Fish

“Hiç tatmadığım bu büyük zevki tatmaktan mutlu olacağım” 

(İdam cezası açıklanınca)

1870 Washington doğumlu Albert Fish, dünyanın gördüğü en serin kanlı ve korkunç yamyam seri katillerden biriydi. Kuzuların Sessizliği filmine ve filmin Kesh karakteri Hannibal Lecter’a ilham kaynağı olmuştur. İlk cinayetini 1910 yılında işleyen, genelde küçük ve savunmasız kurbanları tercih eden Fish, kurbanlarını öldürmeden önce akıl almaz işkenceler uyguluyordu. İzini kaybettirmek konusunda profesyonelleşen Fish, öldürdüğü küçük bir kızın ailesini yazdığı korkunç mektup sayesinde yakalandı ve elektrikli sandalyede idam cezasına çarptırıldı. Bu korkunç katilin çoğu çocuk 15 kişiyi öldürdüğü düşünülüyordu.

7. Charles Manson

Charles Manson

‘Bana yukarıdan bakarsanız aptalın tekini, aşağıdan bakarsanız tanrıyı, tam karşıdan bakarsanız, kendinizi görürsünüz”

12 Kasım 1934’de ABD’nin Ohio eyaletinde doğan Charles Manson, gençlik yılları boyunca çeşitli suçlardan defalarca hapse girip çıktı. 1967 yılında son kez tahliye olduktan sonra, etrafına topladığı kişilerle bir “aile” oluşturarak Los Angeles ta bir çiftliğe yerleşti. Bu çiftlikte geliştirdiği “teorilerle” yönlendirdiği müritlerinden 5 kişi; Roman Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate, Abigail Folger, Polonyalı oyuncu Wojciech Frykowski, erkek kuaförü Jay Sebring, ve lise mezunu bir genç Steven Parent’i Los Angeles, Kaliforniya’da vahşice öldürdüler.Ertesi gece bu kez Manson’un da katıldığı grup, Labianca çiftini aynı şekilde öldürüp parçaladı. Taraftarı olan bir kadının, farklı bir suçla tutuklandığında, işledikleri cinayetleri övünerek anlatması sonucunda Manson ve 4 arkadaşı tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Toplam cinayetlerinin sayısı belirlenemeyen Manson ve grubunun 35 ölümden sorumlu olduğu sanılır. Charles Manson ABD’de nefret edildiği gibi, kendisini seven, serbest bırakılmasını isteyen çeşitli fan kulüpler oluşturup kampanyalar düzenleyen bir hayran kitlesine de sahiptir.

8. Dennis Nilsen

Dennis Nilsen

“Ölümlere sebep olan rüyalar üretiyordum, benim suçum buydu”

1978-1983 yılları arasında birlikte olduğu ya da flört ettiği 15 erkeği öldüren İngiliz seri katil. Kendine ölü makyajı yaparak ayna karşısına geçen ve tatmin olan nekrofili Nilsen, kurbanlarını genelde boğarak öldürüp parçalıyor ve evinde saklıyordu. Cesetler birikince önce yakarak kurtulmaya çalıştı ancak işe yaramayınca cesetleri parçalayarak tuvalete atmaya başladı. Apartmandan yayılan korkunç koku üzerine komşuların şikayet etmesiyle yakayı ele verdi. Nilsen, vahşi tutkusunu ‘Hep durmak istedim ama yapamadım. Başka bir heyecan veya mutluluk kaynağım yoktu.’ sözleriyle ifade etmişti.

9. John Wayne Gacy

John Wayne Gacy

‘Disneyland’da görüşürüz!”

John Wayne Gacy, ABD’deki Demokrat Parti’nin seçim bölgesindeki bir danışman, iş adamı ve komşularının partilerinde palyaçoluk yapan saygın ve sevilen biriydi. 1978 yılında işlediği bir cinayetten yakalanınca soruşturma genişletildi ve evinin altında 27 kurbanın çürümüş cesedi bulundu. İki cesedi bahçeye gömmüş, dört cesedi de nehre atmıştı. Cezaevine girdiğinde duvarlara palyaço resimleri çizdi. Gacy, ‘Bir palyaço bile katil olabilir’ diyordu.

10. Carl Panzram

Carl Panzram

“Kendimi düzeltmek istemiyorum. Tek arzum beni düzeltmek isteyen insanları düzeltmek ve öldürmek”

1892 Minnesota doğumlu Carl Panzram, çocukluğundan itibaren etrafı için sorun teşkil etmeye başladı. Bir keresinde yat satın alıp bedava içki vaadiyle 10 gemiciyi kandırmış, hepsine tecavüz etmiş ve başlarından vurarak denize atmıştır. Daha sonra bir gemide tayfa olarak Batı Afrika’ya gitmiş, timsah avlamak için kiraladığı sekiz hamalı öldürüp tecavüz ettikten sonra timsahlara yedirmiştir. Dünya turundan döndüğünde ABD’de yakalanan ve hapishanede de 1 kişiyi öldüren Carl Panzram 1930’da idam edilmiştir. Kendisini asacak cellada, “Acele et. Sen etrafta ahmakça dolaşırken, ben bir düzine adamı asardım.” dedi. Panzram, kendini şöyle ifade ediyordu; 

“Kendimi düzeltmek istemiyorum. Tek arzum beni düzeltmek isteyen insanları düzeltmek. Onları düzeltmenin tek yolunun da onları öldürmek olduğuna inanıyorum. Benim düsturum şu: Hepsini soy, hepsine tecavüz et ve hepsini öldür!”.

11. Peter Sutcliffe

Peter Sutcliffe

“Ben sadece sokakları temizliyordum” 

1975 – 1980 yılları arasında 17 kadını öldüren İngiliz seri katil Peter Sutcliffe, dünyayı fahişelerden arındırarak, tanrının işini yaptığını söylüyordu. Evli bir işçi olan Sutcliffe, kurbanlarını çekiç ve bıçak kullanarak vahşice öldürüyordu. 9 kez ifadeye çağrılmış ancak kanıt bulunamadığı için serbest bırakılmıştı. Sonunda suç aletleri ele geçirilince müebbet hapse çarptırıldı.

KAYNAK: Onedio.com

İçeriğimize yorumda bulunmak ister misiniz?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu Hafta İlgi Görenler

İşçinin İş Sözleşmesini Mobbing Nedeniyle Fesih Hakkı

Son yıllarda işçi ve işveren arasındaki çalışma barışını tehdit...

Ölüm Ve Beden Zararlarına İlişkin Tazminat Taleplerinde Zamanaşımı Sorunu

Ölüm ve beden zararına yol açabilen objektif hukuka veya...

Genel Kamu Hukuku – İnsan Hakları Pratik Çalışması – 15.5.2009 – AÜHF

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Genel Kamu Hukuku dersi, “İnsan...

Osmanlı Ceza Muhakemesi Hukukunda Şüpheli Ve Sanığın Susma Hakkı

Kişinin kendini ve yakınlarını suçlayıcı beyanda bulunmaya ya da...

Borçlar Hukuku Özel Pratik Çalışması (Kira) – İÜHF – 16.01.2015

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Borçlar Hukuku kira konulu Özel...

Akıllara Durgunluk Veren Bir Katliam Hikayesi, Yargılanma...

18 Ağustos 1958 günü Üsküdar Salacak'ta, 30 yaşındaki Elif...

Bir Avukat Olarak İşleri Savsaklama Hastalığından Nasıl...

Bazı avukatlar mesleklerinde diğerlerinden daha başarılı olurlar.Çünkü belli şeyleri...

Katillerinin Öldürmeden Önce Fotoğrafladığı Kurbanların Son Fotoları

Bazı seri katiller, daha çok zevk almak veya polis...

Canavar Hisle İşlenmiş Bir Cinayet, Bu Cinayete...

Kamuoyunda büyük yankı gören olay İstanbul Ortaköy’de Eylül 1999’da...

Bir Korku Hikayesi : Loana’nın Ürkütücü İntihar...

Bu fotoğraf, ölümlerinin hemen akabinde  hayatlarını kaybedenlerin fotoğraflarının çekiminin,...

Siteden