Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaAnkaBlogMagazinBir Korku Hikayesi : Loana’nın Ürkütücü İntihar Vakası

Bir Korku Hikayesi : Loana’nın Ürkütücü İntihar Vakası

Tarih:

Bu fotoğraf, ölümlerinin hemen akabinde  hayatlarını kaybedenlerin fotoğraflarının çekiminin, onları onurlandıracağına inanılan dönemlere rastgelen 1909 yılında çekildi. Fotoğraftaki de hikayesini anlatacağımız ve fotoğraf çekildiğinde hayatta olmayan Loana’ya ait.

Avrupa ve Amerika’da bir zamanlar çok yaygın olan ve postmordem adı verilen ölü fotoğrafçılığı, yakınlarını kaybedenlerin, son bir anı kalması amacıyla kaybettikleri sevdiklerinin cansız bedenlerinin fotoğraflanmasından ibaretti.

Bu ürkütücü ve büyüleyici postmortem fotoğrafların ardından yüzyılı aşkın bir süre geçti. Bu fotoğraflarda görülen cesetlerin kimlikleri ve hikayeleri tabi ki zamanla unutuldu. Bir kaç ürkütücü hikayenin dışında.

İşte unutulmayan bu postmortem görüntülerden biri.

Bu özel fotoğraf, 108 yıllık bir süre zarfında zarif bir üne kavuşmayı başardı . Fotoğrafın arka planı ve cesedin hikayesi günümüzde hala tartışmalı ve muhtemelen hiç bir zaman için hakkındaki tartışmaların dinmeyeceği bir hikayeye sahip. Tartışmaların odağındaki hikayeye göre resimdeki ölü kadın, kapalı bir ayinde, kanının hemen hemen tamamını içerek hayatına son vermişti.

Fotoğraftaki kadın,  Romanya’nın Timisoara kentinde yaşayan 27 yaşındaki  Loana (veya Ioana) Constantinescu. Loana, dindar bir Zerdüşt idi. Çoğunluğunu Hristıyan nüfusun oluşturduğu Timisoara’da, Zerdüştler sıklıkla cadı olarak görüldüğü için de  Loana,  kent  halkı tarafından hakaret, zulüm ve saldırılara maruz kalmaktaydı. Özellikle genç kadının Şeytan’a taptığı ve çocukların kanını içtiği söylentileri olabildiğine yaygınlaşmıştı.

Nihayet, söylentilerin etkilediği ve bundan dolayı histerik nöbetine tutulan bir kitle,  21 Ekim 1909’da Loana’yı evinden çıkararak sokağa sürükleyip linç ettiler. Loana  saldırıdan kurtuldu, ancak ciddi künt-travma yaralanmaları ve yırtıklarla hastaneye kaldırıldı. Bilinmeyen nedenlerle, ağır yaralanmasına rağmen iki gün gibi  kısa bir süre sonra hastaneden çıktı ve evine döndü.

Ertesi sabah da öldü.

Gerçek gizem; Loana’nın ölümünün uğramış olduğu saldırıların direkt sonucu olmadığı, garip bir intihar ritüelinden kaynaklandığı, bu süre boyunca kollarında ve bacaklarında birden fazla kesi olmasının da bu durumun en büyük dayanağı olduğu yönündeki iddiaların ortaya atılmasıyla başlar.

İddiaya göre, genç kadının kanı,  kol ve bacaklarındaki kesilerden anlaşıldığı üzere  kutsal addedilen bir kaseye boşaltılmıştı.  Loana’nın resmi bir ölüm belgesi bulunmamakla birlikte, cesede tıbbi muayenede bulunan  kişi,  ölüm nedeni olarak büyük orandaki  kan kaybını  ve kan kaybından kaynaklanan kalp durmasını ve vücudun  girdiği şoku göstermiştir.

Güvenlik görevlileri kadının cesedini bulduklarında , evinde de garip gizli semboller, heykeller ve ritüel otlar ile süslenmiş bir sunak buldular.

Loana’nın trajik ve ürkütücü hikayesi burada bitmiyor. İşin gerçekten korkunç kısmı zavalı kadının ölümünden sonra birkaç ay içinde başlıyor.

Yerel halka göre, Loana’nın Şeytan ile eşlik eden söylentilerini kasten yayan kişiler, nadir görülen bir kan yoluyla bulaşan hastalığa yakalandı ve Loana’nın intiharından sonra bir yıldan az bir sürede öldüler. Loana’ya saldıran grubunun başında gelenlerin bazıları  beklenmedik şekilde öldüler. Ölümler peş peşe geldi. Kimisi, devrilen bir ağacın altında kaldı, kimisi çiftliğinde aniden baş gösteren bir yangın sonrası yanarak öldü.

Loana’nın  ölümünden sonraki yaşanan bu lanet söylentisinin, internette paylaşılan bir takım iletiler ve raporlar ile  halen devam ettiği iddia edilmekte. Sizinle paylaştığımız bu postmosten fotoğrafın çevrimiçi dolaşımını sağlayan  kişilerin de başına  garip olayların geldiğine ilişkin şu ana kadar çok sayıda hadise rapor edildi.

Reddit kullanıcısı cyandiehowl , 2012’de, reddit sitesindeki  bir tartışma dizisinde  “sempatik stigmata” adını verdiği bu fotoğrafı paylaşırken, Loana’nın fotoğrafını paylaştıktan sonra gece boyunca  kollarında çürükler ve kesikler baş gösterdiğini söylemiştir.

Birkaç yıl sonra, Pinterest kullanıcı damoclesblak, berrak kabuslar ve görüntüyü sabitledikten sonra birkaç gece uyku felci uyarıları olduğunu açıkladı. Bu rüyalarda Loana’ya benzeyen soluk, hayalet bir figür, yatağının üzerinde küçük bir bıçağı çalarak durdu ve yüzündeki hafif bir gülümseme başının üstünde havada kesme hareketi yapmaya başladı. Kullanıcı hayallerin sosyal hesabındaki duvarından imajı kaldırdıktan hemen sonra kesildiğini iddia ediyor.

Bunlar sadece iki örnek, ancak raporlar dolaşmaya devam etmekte. Fotoğraftaki kadının aslında Loana Constantinescu olup olmadığını hâlâ bilmiyoruz. Tek bildiğimiz, görüntülerin çevrimiçi olarak paylaştıkları bir avuç insan üzerinde rahatsız edici ya da fiziksel olarak rahatsız edici etkileri olabileceği … dolayısıyla aynı şeyi yapmayı planlıyorsanız, yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz 😉

Bu sitede yer alan içerikler sadece genel bilgilendirme amacı ile sunulmuştur. Yorumlarınızı kendi özgür iradeniz ile yayınlanmakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üstlenmektesiniz. Böylelikle, Kullanım Koşulları'na uygun olarak, yorumlarınızı kullanmak, yeniden kullanmak, silmek veya yayınlamak üzere tarafımıza geri alınamaz, herhangi bir kısıtlamaya tabi olmayan (format, platform, süre sınırlaması da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) ve dünya genelinde geçerli olan ücretsiz bir lisans hakkı vermektesiniz.

İçeriğimize yorumda bulunmak ister misiniz?

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ankahukuk
ankahukukhttp://www.ankahukuk.com
Ankahukuk Sitesi kurucusu ve yöneticisi

İlginizi Çekebilir

Seri Katiller ve Anormal Kişisel Bozukluklarının Yansıması İnanılmaz İfadeleri

Anormal kişisel bozuklukları ifadelerine de yansımış seri katiller ve...

Katillerinin Öldürmeden Önce Fotoğrafladığı Kurbanların Son Fotoları

Bazı seri katiller, daha çok zevk almak veya polis...

Canavar Hisle İşlenmiş Bir Cinayet, Bu Cinayete İlişkin Yargı Kararı ve Bu Yargı Kararı ile Tanımlanan Satanizm

Kamuoyunda büyük yankı gören olay İstanbul Ortaköy’de Eylül 1999’da...

Siteden